Një set fotografik për Juelën

Nathalie-15th-Birthday-Party-Grand-Salon-Ballroom-at-Killian-Palms-Country-Club-2Nëse dëshironi që të keni kujtime të përjetshme ato janë padyshim setet fotografike. Së fundmi studioja fotografike Enxhi Lula ka realizuar një fotografik për 15 vjetorin e Juela Meros, të cilës ia dhuruan këto foto shoqet e saj. 

Ajo vendosi që të kishte foto edhe me miket e saj për ti ruajtur arkivuar në kutinë e saj të kujtimeve dhe për ta bërë të përjetshëm këtë moment të bukur të jetës së saj. Foto u realizuan nga fotografja e njohur Enxhi Lula, e cila u kujdes personalisht për detajet e këtij seti fotografik.

 Duke filluar nga idet, vendi por edhe veshjet që duhet të përdorni në këto sete fotografike ju vjen në ndihmë studjoja jonë, duke iua mundësuar ato pa pagesë. Këto foto janë padyshim dhurata dhe kujtimi më I bukur që mund të ketë secili prej nesh.3ecfeee0d204d30bc6b7d6b819802d5aNathalie-15th-Birthday-Party-Grand-Salon-Ballroom-at-Killian-Palms-Country-Club

Advertisements
Postuar tek Foto shooting | Lini një koment

Rifillon kursi I fotografise

Te nderuar vizitore, per te gjithe ju qe keni passion fotografine,ju japim mundesin e trajnimit me fotograft me te njohur shqiptare ne Studion Fotografike Enxhi Lua.

Kursi sttarton me 25 janar dhe te gjithe te interesuarit mund te regjistrohen online,mjafton te na dergoni te dhenat tuaja personale ne add e email-it lula_enxhi@yahoo.com.from-amateur-to-professional-photographer-1

Trajnimet perfshijne edhe udhetime jashte vendit per kurse nje javore te cilat do te zhvillohen me fotografet me ne ze te vendit.

Me I miri I kursit do te kete mundesi te fitoje nje vend pune ne Studion Fotografike Enxhi Lula.

 

Postuar tek Kurset e fotografisë | Lini një koment

Aparatë fotografik më të mire të momentit

Nikon dhe Canon vazhdojnë të udhëheqin klasifikimin e DSLR-ve
Ndërkohë që Nikon D90 del mbi Canon EOS 50D në krye të klasifikimit falë dizajnit të tij superior.nikon
Gjithashtu për t’u përmendur është se megjithëse e kemi renditur Bikon D300 në vendin e katërt, Nikon e ka zëvendësuar këtë model me D300s.
Gjithsesi, D300 mbetet në shitje në shumë dyqane; shikoni për çmime të mira të këtij modeli pak më të vjetër, por mjaft të fuqishëm. D300s, të cilin nuk mundëm ta analizonim përpara kësaj analize, është shumë i ngjashëm me D300.

Postuar tek Photo News | Lini një koment

Trendet e fundit të smartfonëve

Prodhuesit e telefonëve vazhdojnë të synojnë tek përmirësimi i kamerave dhe ekraneve, me shpresën se ato do të jenë arsye të mjaftueshme për t’i bindur konsumatorët t’i blejnë pajisjet e tyre, ndërkohë që fokusohen në të njëjtën kohë në sjelljen e smartfonëve në tregjet në zhvillim.

Gjatë panairit më të madh mobile të botës që u zhvillua në Barcelonë gjatë ditëve të fundit (Mobile World Congress), dolën në pah disa trende të cilat po ndiqen nga kompanitë më të mëdha të kësaj industrie.

Kamera më të mira

Veçanërisht në smartfonët më të mirë, ky është një element që po merr rëndësi të veçantë. Fokusi ka qenë përveçse tek fotot edhe tek videot me frame rates sa më të larta, madje edhe tek regjistrimi i videove në rezolucionin e lartë, 4K.

trendMegapikselët vazhdojnë të vlejnë gjithashtu. Për shembull, Samsung Galaxy S5 ka një kamerë 16 MP, ndërkohë që Sony është mburrur me shpejtësinë e shkrepjes së fotos. Ato kanë gjithashtu opsione për kontrollin e fokusit të sfondit, madje në disa raste edhe pasi fotoja është bërë. Edhe stabilizimi i imazhit optik ka qenë një veçori e implementuar nga një sërë prodhuesish smartfonësh (Galaxy S5 dhe Xperia Z2). Vazhdoni leximin

Postuar tek Photo Trend | Lini një koment

Dhurata ideale? Provoni njëher bluzet e stampuara…

Për cfarë mund të përdoret një bluze pambuku?
Për zyrë poshte xhaketës, për të dalë nga Blloku për të fjetur gjumë; për të kercyer Hip Hop….për të pastruar xhamat :D; për të pikturuar pse jo…POR mund edhe të përdoret si dhuratë, madje tepër e vecantë për një event) në se ne të stampojme dicka speciale.
Për të ngacmuar pak fantazinë se cfarë mund të bëhet në një stampim, pyetëm disa kategori njerzish._uY2p
Ja se cila ishte fantazia e fëmijeve në një kopësht:
Unë dua fotografinë e mamit-tha njëri; Unë dua Winx-at-tha një tjetër, Unë dua Barbie, tha e treta….kurse unë dua foton e maces sime Kiti…
Një grup adoleshentësh tek Petro Nini:
Unë do printoj foton time-tha njeri-pastaj do e vesh në Party-n e Shën Valentinit dhe do i them gocave të “printojne” buzkuqet e tyre gjithandej dhe do e vendos në murin e dhomës sime;
Të tjerë donin Eminem, Rihana, Shakira…..emra me imazhe Grafiti në bluza XXL per Hip Hop….një tjetër, foton Cartoon të drejtoreshes së shkollës….Statusin e preferuar të FB, Logon e FB…emrin e të dashures me mbishkrimin “Une vdes për ty”….
Sigurisht që kur pyetëm nuset ato donin fotografitë e vjehrrave dhe anasjelltas 😀
Kurse gratë e lagjes, aktorin e preferuar të telenovelave…tani që e dimë se c’farë duam, po ju japim edhe një mundësi të mirë për të “luajtur” me kosto të ulët(nën kosto).

1000L në vend të 2000L për një bluzë të printuar në mënyrë të personalizuar vetem tek Studio Fotografike Enxhi Lula.

Figurë | Posted on nga | Lini një koment

Histori me dy rrota

Video | Posted on nga | Lini një koment

ekonomia ne edicionet informative

Video | Posted on nga | Lini një koment